Hekimler Birliği Vakfı -:- Milupa da toplatıldı

Hekimler Birliği Vakfı

04-08-2015


 
Milupa da toplatıldı


İtalya Sağlık Bakanlığı, bebek sütü Milupa'yı da toplattı.

İtalya Sağlık Bakanlığı, Milupa marka bebek sütünde yapılan analizlerde, Nestle marka bebek sütünün piyasadan toplatılmasına neden olan 'ITX' maddesinin tespit edildiğini bildirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, ambalajın üzerine yazı yazmakta kullanılan mürekkepte bulunan ITX' maddesinin, Milupa'nın Aptamil 2 çeşidinde bulunduğunun 13 Ekim'de öğrenildiği belirtildi. Açıklamada, aynı tarihte, AB ülkelerine bu marka sütlerin piyasadan toplatılması uyarısının yapıldığı kaydedildi. Dünyanın en büyük gıda firması Nestle, bu hafta başında İtalya, Yunanistan, Fransa, Portekiz ve İspanya'daki bebek sütlerini piyasadan çekmişti.

SabahYasal uyarı: Bu sitede yayınlanan resim, yazı ve diğer uygulamaların her hakkı Hekimler Birliği Vakfına aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Hekimler Birliği Vakfı sitesi hekimleri ve diğer kullanıcıları sağlık alanında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteye girmekle bu uyarıyı almış sayılırsınız.