Hekimler Birliği Vakfı -:- Dünyanın en az bulunan kan grubu için sanal banka oluşturuldu

Hekimler Birliği Vakfı

04-08-2015


 
Dünyanın en az bulunan kan grubu için sanal banka oluşturuldu


Dünyanın en az bulunan kan grubu olarak bilinen ve 4 binde bir kişide bulunan AB Rh (-) kan grubu için sanal banka oluşturuldu.

Dünyanın en az bulunan kan grubu için sanal banka oluşturuldu
Dünyanın en az bulunan kan grubu olarak bilinen ve 4 binde bir kişide bulunan AB Rh (-) kan grubu için sanal banka oluşturuldu. Motor kulüpleri tarafından kurulan sanal banka kan ihtiyacı olanlar ile bu kan grubuna sahip olanları buluşturmayı hedefliyor.
Vespa Clup yetkilisi Kemal Arıkan, hastanelerde söz konusu kan grubunun çok fazla arandığını belirterek, aralarında sürekli iletişim bulunan tüm motor kulüplerini harekete geçirdi. Her yıl yaz aylarında Türkiye'nin değişik coğrafyalarında biraraya gelerek kamp yapan motorcular, ender bulunan AB Rh (-) kan grubu için ABRhNegatif@yahoos.com ismindeki e-mail adresini hizmete sunmanın yanında, sanal ortamdaki adresi tüm kan bankalarına da bildirdi.

Söz konusu e-mail adresine AB Rh (-) kana ihtiyacı olan ve kanı bu gruptan olup ihtiyaç halinde verebilecek olanlar bir e-mail gönderiyor. Daha sonra bu e-mail adresinden bir bilgi formu geliyor. AB Rh (-) kan verebilecek olanlar, kendi kişisel bilgilerini içeren bu formu doldurduktan sonra ABRhNegatif@yahoos.com adresine geri gönderiyor. e-mail'in kullanıcısı ise ihtiyacı olanı, kan verebilecek kişiyle buluşturuyor. Yapılan bu hizmetin karşılığında herhangi bir şekilde para talep edilmiyor.KÜTAHYA (CİHAN) - 09.11.2004 11:45:00

Kaynak:Haber 7.comYasal uyarı: Bu sitede yayınlanan resim, yazı ve diğer uygulamaların her hakkı Hekimler Birliği Vakfına aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Hekimler Birliği Vakfı sitesi hekimleri ve diğer kullanıcıları sağlık alanında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteye girmekle bu uyarıyı almış sayılırsınız.